Strzyżenie

Sierść stanowi naturalną ochronę skóry – latem przed słońcem, zimą przed chłodem. Dlatego aby nasz pupil czuł się komfortowo, powinna być ona odpowiedniej długości, ani za krótka, ani za długa. A zadbany pies, to także wizytówka właściciela. Strzyżenia wymagają nie tylko psy wystawowe, a wszystkie rasy długowłose oraz posiadające obfitą szatę. Jest to zabieg konieczny, którego podstawowym celem jest zapewnienie dobrego samopoczucia pieska. Odpowiednia długość sierści nie kołtuni się, przez to nie utrudnia ruchów pupilowi, zimą zapewnia ciepło, a latem chroni przed przegrzaniem i poparzeniem słonecznym.

Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach groomerskich. Każde strzyżenie jest poprzedzane dokładnym wyczesaniem czworonoga i kąpielą odpowiednio dobranymi kosmetykami. Obydwa te zabiegi są niezbędne i konieczne przed rozpoczęciem kolejnych czynności pielęgnacyjnych.

Zalety strzyżenia:

  • Eliminacja kołtunów
  • Lepsza kondycja skóry i włosa
  • Dobre i zdrowe samopoczucie psa
  • Identyfikowanie wszelkich podrażnień lub pasożytów

Przed pierwszym strzyżeniem najlepiej się udać na wizytę zapoznawczą -w jej trakcie piesek będzie mógł zapoznać się z salonem, narzędziami, a także poznać samego groomera. Natomiast samo strzyżenie powinno mieć miejsce najwcześniej po ukończeniu przez czworonoga szóstego miesiąca życia.

Jeśli piesek jest już po wszystkich szczepieniach to jest to dobry moment, by powoli przyzwyczajać go do tego zabiegu – każda kolejna wizyta będzie dla niego mniej stresująca.

Psy dorosłe z reguły powinny odwiedzać fryzjera raz na 1-3 miesiące. Warto pamiętać, że jest to też kwestia indywidualna i częstotliwość strzyżenia najlepiej ustalić już podczas wizyty.

Kategorie: Blog.